Przejdź do treści

Oferta

Lampy UVC

Dezynfekcja promieniami ultrafioletowymi

Jak właściwie działają lampy UVC? Lampy UVC są przeznaczone do podnoszenia czystości mikrobiologicznej w pomieszczeniach, w których istnieje ryzyko występowania drobnoustrojów. Lampy UVC mieszczone w pomieszczeniach emitują promieniowanie ultrafioletowe (UVC), które w sposób nieodwracalny usuwa bakterie, wirusy, pleśnie oraz grzyby.

Bezpośrednia lampa UV-C

UV DIRECT

Lampa bezpośredniego działania UV-C. Lampa biobójcza stanowi skuteczne zabezpieczenie przed bakteriami, wirusami oraz grzybami. Prawidłowe zastosowany proces dezynfekcji jest całkowicie bezpieczny.

Oprawy bakteriobójcze UV-C

UV DIRECT II

Lampa bezpośredniego działania UV-C. Lampa biobójcza stanowi skuteczne zabezpieczenie przed bakteriami, wirusami oraz grzybami. Prawidłowe zastosowany proces dezynfekcji jest całkowicie bezpieczny.

Oprawy bakteriobójcze UV-C

UV INDIRECT

Lampa przepływowa UV-C. Lampa biobójcza stanowi skuteczne zabezpieczenie przed bakteriami, wirusami oraz grzybami. Prawidłowe zastosowany proces dezynfekcji jest całkowicie bezpieczny.

Lampy UV-C

UV HYBRID

Lampa przepływowa + bezpośrednia UV-C. Lampa biobójcza stanowi skuteczne zabezpieczenie przed bakteriami, wirusami oraz grzybami. Prawidłowe zastosowany proces dezynfekcji jest całkowicie bezpieczny.

Lampy UVC

5 POWODÓW BY WYBRAĆ NASZĄ OFERTĘ:
-rozpoznajemy potrzeby Klientów
-Posiadamy dobre referencje
-oferujemy kompletne rozwiązania
-szybka wycena i darmowy projekt
-zlecenia realizujemy do 14 dni

Podstawowe czynniki decydujące o sukcesie w wyborze oświetlenia:
– dobór rozwiązań energooszczędnych odpowiednich do rodzaju branży,
– użycie światła o odpowiedniej jakości, barwie i długim czasie użytkowania.

PROFESJONALNE SYSTEMY OŚWIETLENIOWE

 MAXI-LIGHT to firma specjalizującą się w sprzedaży oświetlenia – opraw energooszczędnych przeznaczonych do pomieszczeń użyteczności publicznej (biura, sklepy, hotele). Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą oświetlenia, opraw, oraz źródeł światła. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące oświetlenia oraz pomożemy w rozwiązaniu problemów związanych z wyborem oświetlenia i rodzaju opraw oświetleniowych.

Konsultanci d/s oświetleniowych

Zastosowanie lampy UVC

Posiadamy na terenie kraju konsultantów oświetleniowych, którzy z przyjemnością odwiedzą Państwa i dokonają wstępnych pomiarów, oszacują potrzeby i zaprezentują ofertę i nowości.

Zapraszamy do współpracy oraz kontaktowania się z nami w kwestiach związanych z doborem oświetlenia powierzchni handlowej.

Promieniowanie UV-A

jest mniej szkodliwe niż promieniowanie z pozostałych zakresów, ale uszkadza włókna kolagenowe w skórze, co przyspiesza procesy starzenia. Długoletnia ekspozycja na duże dawki promieniowania UV-A może powodować zaćmę (tzw. zaćma fotochemiczna), czyli zmętnienie soczewki. Nie dotyczy to promieniowania UV o innych częstotliwościach, ponieważ jest ono pochłaniane w całości przez rogówkę.

 

Promieniowanie UV-B

powoduje wytwarzanie witaminy D3 w skórze, przeciwdziałając w ten sposób powstawaniu krzywicy. Aby proces ten mógł zachodzić, potrzebna jest pewna minimalna dawka UV-B. Promieniowanie w tym zakresie w zbyt dużej dawce może powodować rumień skóry, objawy alergiczne, a także nowotwory złośliwe skóry, w tym najbardziej agresywnego czerniaka oraz mniej agresywne guzy, na przykład raka podstawnokomórkowego skóry i raka płaskonabłonkowego.

Promieniowanie UV-C

oraz także UV-B, może prowadzić do uszkodzenia łańcuchów DNA, w wyniku czego dochodzi do mutacji. W warunkach prawidłowych większość uszkodzeń DNA jest usuwana przez systemy naprawcze. Osoby obarczone wadami tych systemów naprawy bardzo często chorują na nowotwory skóry. Ustalone są najwyższe dopuszczalne wartości skuteczne napromienienia skóry (napromieniowanie erytemalne) i oczu (napromieniowanie koniunktywalne)

Zastosowanie lampy UVC

W lampie jarzeniowej ultrafiolet wytwarzany jest z użyciem rozprężonych par rtęci, przez które płynie prąd elektryczny. Luminofor pochłania to promieniowanie i emituje światło białe. Ultrafiolet powoduje fluorescencję wielu substancji chemicznych. To zjawisko można wykorzystać do analizy zabezpieczonych przed podrobieniem banknotów albo przy oględzinach miejsca zbrodni. Fluorescencyjne znaczniki mogą służyć do oznaczania badanych substancji organicznych, dzięki czemu można łatwo obserwować ich przemiany w organizmach żywych. Ponadto ultrafiolet typu C ma właściwości bakteriobójcze.
Promieniowanie ultrafioletowe pozwala na wykonanie w technice fotolitografii półprzewodnikowych układów scalonych. Dzięki temu można uzyskać rozdzielczość struktury procesorów rzędu długości fali promieniowania ultrafioletowego (w 2014 roku Intel wprowadził procesory wytwarzane w litografii 14 nm).

Lampa kwarcowa

W kosmetyce:  emituje promieniowanie UV, które wykorzystuje się w solarium do sztucznego opalania. Lampa UV z powodzeniem stosowana jest również w kosmetologii dłoni i paznokci jako utwardzacz lakierów hybrydowych i żelowych. Starsze modele lamp UV potrzebowały 2 minut na utwardzenie płytki paznokcia, obecnie stosuje się nowsze, mocniejsze modele lampy LED UV, której działanie utwardzające pojawia się już po 30s

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ultrafiolet