Lampa ultrafioletowa UV-C

Maxi Light Trading

Lampa ultrafioletowa UV-C

UV DIRECT II

Dezynfekcja promieniami ultrafioletowymi

ZABIJA również KORONOWIRUSY!

Oprawy bakteriobójcze UV-C

Lampa ultrafioletowa UV-C

SYSTEM BEZPOŚREDNIEJ DEZYNFEKCJI UV
Zastosowania: dezynfekcja powietrza i powierzchni oraz zapobieganie wtórnym zakażeniom.
Eliminuje bakterie, wirusy i zarodniki grzybów i pleśni w powietrzu.

Lampa ultrafioletowa UV-C
Zastosowanie w wielu dziedzinach usług w medycynie, handlu, logistyce, administracji i turystyce.

Lampa ultrafioletowa UV-C

Obszar pokrycia: do 25 m2
Zasilanie: 220–240 V, 50/60 Hz
Moc: 62 W.
UVC na sprzęcie HF: min. 26,2 W.
Masa: ok. 3,5 kg
Wymiana żarnika: raz w roku
Folia ochronna – zamówienie
Montaż: na ścianie, suficie lub statywie
Dwa żarniki Philips (254 nm UVC)

Akcesoria: sterowanie bezprzewodowe, czujnik ruchu.

Lampa ultrafioletowa UV-C

Mikroorganizmy unoszące się swobodnie w powietrzu w pomieszczeniach są niszczone przez promieniowanie UV-C, podczas gdy konwencjonalne środki do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniu są często nieodpowiednie lub ich użycie nie dają odpowiedniego efektu. Dezynfekcja powietrza prowadzi do znacznego zmniejszenia liczby organizmów unoszących się w pomieszczeniu, ponieważ powietrze jest wtłaczane przez naturalną konwekcję do obszaru napromieniowanego. Ryzyko przeniesienia infekcji drogą powietrzną, które występuje w wielu chorobach, jest znacznie ograniczone.

Lampa ultrafioletowa UV-C Montaż opraw

Lampy powinny być zamontowane i promieniować w górę. Ludzie ani zwierzęta domowe nie powinny być napromieniowane bezpośrednio ani pośrednio przez UV-C. Alternatywnie możliwe jest zastosowanie systemów dezynfekcji obiegowej ze zintegrowanymi UV-C. Zaletą jest to, że światło UV jest dokładnie osłonięte. Obliczenia wymaganego napromieniowania i przepływu powietrza zależą od wymiarów pomieszczenia oraz ilości i rodzaju zarazków. Te wszystkie parametry dostosowuje się według zasad używania UV-C na podstawie wieloletniego doświadczenia.

Zasady dotyczące bezpieczeństwa pracy z promieniowaniem UV

Promieniowanie UV może być niebezpieczne. Istnieją bardzo proste i nieskomplikowane metody ochrony ludzi. Chcemy doradzić w następujących kwestiach:

Promieniowanie UV jest niebezpieczne dla oczu i skóry. Osoby przebywające w tym samym pomieszczeniu, w którym stosowane są lampy UV, muszą być chronione przed promieniowaniem UV. Stosując standardowe szkło taflowe, przezroczyste tworzywo sztuczne i prawie wszystkie nieprzezroczyste materiały, można osłonić promieniowanie UV-C. Warto zmniejszyć efekt olśnienia, przez zastosowanie osłon. Obiekty mogą zmieniać kolor jeśli są w kontakcie z ultrafioletem. Zalecamy stosowanie materiałów odpornych na kurz.

Co to jest UV?

Jest często określane jako „światło” ultrafioletowe, ale UV jest rodzajem promieniowania elektromagnetycznego o długości fali krótszej niż światło widzialne i dłuższej niż promieniowanie rentgenowskie. Wszystkie fale elektromagnetyczne są mierzone w metrach, ale niektóre długości fal (np. UV) są tak małe, że są mierzone w nanometrach (nm). Często zobaczysz opisy produktów na świetlówkach „Bezpośrednie” odniesienie do zakresu „nm” lampy, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na rodzaj świetlówki.

Promieniowanie UV dzieli się na trzy kategorie w zależności od długości fali: UV-A, UV-B i UV-C. Im krótsza długość fali, tym bardziej energiczne promieniowanie i tym bardziej może być szkodliwe. Promieniowanie o krótszej długości fali jest jednak mniej zdolne do penetracji ludzkiej skóry. Słońce emituje najbardziej szkodliwe promienie UVC, ale nie są one wystarczająco silne, aby przeniknąć ziemską atmosferę (na szczęście dla nas).

Jaki rodzaj światła UV jest najlepszy?

Większość urządzeń do sterylizacji UV wykorzystuje światło UV-C jako źródło ich mocy dezynfekującej. Światło UV-C jest skutecznym rozwiązaniem do sterylizacji, dlatego jest najczęściej stosowanym rodzajem światła. Może jednak również powodować poważne uszkodzenia. Światło UV-C może przeniknąć przez ludzką skórę i spowodować obrażenia lub obrażenia u osoby, która z niej korzysta, jeśli nie jest ostrożna. Światło UV-C może z czasem powodować uszkodzenia niektórych tworzyw sztucznych i gumy.

Przy wyborze odpowiedniego urządzenia do sterylizacji UV, rodzaj światła zastosowanego w urządzeniu jest najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, które urządzenie jest odpowiednie dla twojego projektu. Ze względu na zwiększoną wydajność i większe bezpieczeństwo urządzenie takie jak lampa ultrafioletowa UV-C – UV DIRECT II może być bardzo przydatnym narzędziem do sterylizacji i dezynfekcji pomieszczeń w wielu obiektach jak na przykład:

– Szpitale
– Szkoły
– Supermarkety
– Biura
– Budynki użyteczności publicznej
– Transport publiczny
– Restauracje
– Logistyka i magazyny
– Stacje paliw
– Sklepy
Oferujemy również rozwiązania przygotowane na zamówienie.