Lampa hybrydowa UV-C
uv HYBRiD
Dezynfekcja promieniami ultrafioletowymi
ZABIJA również KORONOWIRUSY!
Lampa hybrydowa UV-C
SYSTEM BEZPOŚREDNIEJ DEZYNFEKCJI UV
Zastosowania: dezynfekcja powierzchni i powietrza, również w obecności ludzi i zwierząt.
Ciągły czas pracy 24 / h
Eliminuje bakterie, wirusy i zarodniki grzybów i pleśni w powietrzu.
Zastosowanie w wielu dziedzinach usług w medycynie, handlu, logistyce, administracji i turystyce.
Nowatorska lampa hybrydowa UV-C to 2 w 1 czyli lampa bezpośrednia i przepływowa.
Lampa hybrydowa UV-C
Hybryda UV-C
Obszar pokrycia: do 25 m2
Zasilanie: 220–240 V, 50/60 Hz
Moc: 120 W (88 W pośrednio + 32 W bezpośrednio)
UVC na sprzęcie HF: min. 26,2 W (w przepływie komorowym)
Masa: ok. 9 kg
Wydajność wentylatora: 117 m3 / h
3x 30W żarnik Philips (254 nm UVC)
Wymiana żarnika: raz w roku
Wymiana filtra powietrza: w zależności od zastosowania (zalecane dwa razy w roku)
Folia ochronna do chłodnicy zewnętrznej – na zapytanie
Akcesoria: sterowanie bezprzewodowe, filtr powietrza z węglem aktywnym, czujnik ruchu.
Lampa hybrydowa UV-C
Mikroorganizmy unoszące się swobodnie w powietrzu w pomieszczeniach są niszczone przez promieniowanie UV-C, podczas gdy konwencjonalne środki do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniu są często nieodpowiednie lub ich użycie nie dają odpowiedniego efektu. Dezynfekcja powietrza prowadzi do znacznego zmniejszenia liczby organizmów unoszących się w pomieszczeniu, ponieważ powietrze jest wtłaczane przez naturalną konwekcję do obszaru napromieniowanego. Ryzyko przeniesienia infekcji drogą powietrzną, które występuje w wielu chorobach, jest znacznie ograniczone.
Lampa hybrydowa UV-C Montaż opraw
Lampy powinny być zamontowane i promieniować w górę. Ludzie ani zwierzęta domowe nie powinny być napromieniowane bezpośrednio ani pośrednio przez UV-C. Alternatywnie możliwe jest zastosowanie systemów dezynfekcji obiegowej ze zintegrowanymi lampami UV-C. Zaletą jest to, że światło UV jest dokładnie osłonięte. Obliczenia wymaganego napromieniowania i przepływu powietrza zależą od wymiarów pomieszczenia oraz ilości i rodzaju zarazków. Te wszystkie parametry dostosowuje się według zasad używania UV-C na podstawie wieloletniego doświadczenia.
Zasady dotyczące bezpieczeństwa pracy z promieniowaniem UV
Promieniowanie UV może być niebezpieczne. Istnieją bardzo proste i nieskomplikowane metody ochrony ludzi. Chcemy doradzić w następujących kwestiach:
Promieniowanie UV jest niebezpieczne dla oczu i skóry. Osoby przebywające w tym samym pomieszczeniu, w którym stosowane są lampy UV, muszą być chronione przed promieniowaniem UV. Stosując standardowe szkło taflowe, przezroczyste tworzywo sztuczne i prawie wszystkie nieprzezroczyste materiały, można osłonić promieniowanie UV-C. Warto zmniejszyć efekt olśnienia, przez zastosowanie osłon. Obiekty mogą zmieniać kolor jeśli są w kontakcie z ultrafioletem. Zalecamy stosowanie materiałów odpornych na kurz.
Co to jest UV?
Jest często określane jako „światło” ultrafioletowe, ale UV jest rodzajem promieniowania elektromagnetycznego o długości fali krótszej niż światło widzialne i dłuższej niż promieniowanie rentgenowskie. Wszystkie fale elektromagnetyczne są mierzone w metrach, ale niektóre długości fal (np. UV) są tak małe, że są mierzone w nanometrach (nm). Często zobaczysz opisy produktów na świetlówkach „Bezpośrednie” odniesienie do zakresu „nm” lampy, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na rodzaj świetlówki.
Promieniowanie UV dzieli się na trzy kategorie w zależności od długości fali: UV-A, UV-B i UV-C. Im krótsza długość fali, tym bardziej energiczne promieniowanie i tym bardziej może być szkodliwe. Promieniowanie o krótszej długości fali jest jednak mniej zdolne do penetracji ludzkiej skóry. Słońce emituje najbardziej szkodliwe promienie UVC, ale nie są one wystarczająco silne, aby przeniknąć ziemską atmosferę (na szczęście dla nas).
Jaki rodzaj światła UV jest najlepszy?
Większość urządzeń do sterylizacji UV wykorzystuje światło UV-C jako źródło ich mocy dezynfekującej. Światło UV-C jest skutecznym rozwiązaniem do sterylizacji, dlatego jest najczęściej stosowanym rodzajem światła. Może jednak również powodować poważne uszkodzenia. Światło UV-C może przeniknąć przez ludzką skórę i spowodować obrażenia lub obrażenia u osoby, która z niej korzysta, jeśli nie jest ostrożna. Światło UV-C może z czasem powodować uszkodzenia niektórych tworzyw sztucznych i gumy.
Przy wyborze odpowiedniego urządzenia do sterylizacji UV, rodzaj światła zastosowanego w urządzeniu jest najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, które urządzenie jest odpowiednie dla twojego projektu. Ze względu na zwiększoną wydajność i większe bezpieczeństwo urządzenie takie jak bezpośrednia lampa UV-C – Lampa hybrydowa UV-C może być bardzo przydatnym narzędziem do sterylizacji i dezynfekcji pomieszczeń w wielu obiektach jak na przykład:
– Szpitale
– Szkoły
– Supermarkety
– Biura
– Budynki użyteczności publicznej
– Transport publiczny
– Restauracje
– Logistyka i magazyny
– Stacje paliw
– Sklepy
Oferujemy również rozwiązania przygotowane na zamówienie.