Przejdź do treści

Lampy UV​ - rozwiązania dla przemysłu spożywczego

Istnieje naprawdę wiele gałęzi przemysłu, w których dezynfekcja powierzchni bez użycia chemikaliów ma istotne znaczenie, a sterylizacja światłem UV-C​ zapewnia bezpieczne i skuteczne rozwiązanie problemu. Jednym z przykładów jest przemysł spożywczy, w którym do napromieniowania stosowane są oprawy UV-C​. Sterylizacja światłem ultrafioletowym zabija wirusy, bakterie, drożdże i grzyby w ciągu kilku sekund. Wydłuża także okres przydatności do spożycia i pozwala zachować wartości odżywcze. Zastosowania te obejmują materiały opakowaniowe, podajniki taśmowe, pojemniki transportowe, powierzchnie robocze, blaty i zbiorniki.

Każde zastosowanie wymaga aby lampy UV były odpowiednie do warunków pracy: widma promieniowania, mocy UV, temperatury świetlówki, długości i geometrii lampy. Idealne dopasowane lampy UV i systemy utwardzania UV gwarantują ogólnie najlepszą wydajność Twojej firmy.

Lampy UV​ - rozwiązania dla sektora medycznego

Technologia bakteriobójcza UV-C​ jest szczególnie ważna w medycynie (gabinetach, szpitalach i innych miejscach) gdzie może być zintegrowana z systemami klimatyzacji. Ma to miejsce w celu sterylizacji patogenów, które powodują choroby i usuwania zanieczyszczenia, które pogarsza warunki oddechowe. Ponadto sterylizacja światłem UV-C​ skutecznie oczyszcza powietrze bez użycia niebezpiecznych dla człowieka chemikaliów. Służy do dezynfekcji powietrza z bakterii, wirusów, grzybów, roztoczy i ich zarodników.

Jednym z przykładów branży, która doświadczyła korzyści z oczyszczania powietrza za pomocą bakteriobójczej technologii UVC, jest dziedzina medycyny. Instalowanie systemów oczyszczania powietrza UV w urządzeniach HVAC jest opłacalną i wydajną metodą dezynfekcji powietrza bez użycia szkodliwych chemikaliów. Systemy są szeroko stosowane w szpitalach, gabinetach lekarskich, domach opieki, ośrodkach rehabilitacyjnych i innych placówkach medycznych i skutecznie eliminują przenoszone przez powietrze czynniki przenoszące powietrze, bakterie, grzyby, wirusy, zarodniki, roztocza i pasożyty.

Lampy uv

Skuteczna dezynfekcja powietrza i powierzchni w pomieszzeniach promieniami ultrafioletowymi UV-C

Promieniowanie UV-C w sposób ostateczny usuwa bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie pozostałe drobnoustroje gdy tylko znajdą się w zasięgu promieni emitowanych UV-C przez lampy bezpośredniego działania lub w komorze dezynfekcyjnej w wypadku lamp przepływowych z wymuszonym ciągłym obiegiem powietrza.

Sterylizacja światłem UV-C jest przyjazną dla środowiska metodą eliminacji wirusów, bakterii, pleśni i grzybów bez użycia szkodliwych chemikaliów i nie wytwarza żadnych skażeń w postaci materiałów korozyjnych czy też produktów ubocznych dezynfekcji.

 

Zasady współpracy

LAMPY UV Zasady współpracy

 • Służymy pomocą w doborze oświetlenia. Możemy przygotować bezpłatnie projekt oświetlenia pod warunkiem zakupu naszych opraw.
 • Sprzedaż nie odbywa się za pośrednictwem sieci Internetu, każdorazowo przygotowujemy indywidualną ofertę handlową.
 • Najszybciej odpowiadamy na pytania ofertowe które zawiera nazwę, moc lub kod oprawy oraz jej kolor i ilość wraz z danymi kontaktowymi Klienta.
 • W celu jak najlepszej obsługi, wspólnie z Klientem ustalamy wszelkie istotne szczegóły zamówienia.
 • Produkty z naszej oferty posiadają wymagane certyfikaty oraz deklarację zgodności CE.
 • Wszystkie ceny podane na naszych stronach są podawane w polskich złotych (PLN) i są cenami netto.
 • Nasze dostawy realizowane są poprzez firmy kurierskiej lub transport dedykowany.
 • Wszystkie oprawy z naszej gwarancji objęte są programem gwarancyjnym: 2-,3- lub 5- letnim. Odpowiednie informacje zawarte są na dokumencie sprzedaży. Domyślny okres gwarancji to 2 lata (24 miesiące od dnia dostawy).
 • Katalog opraw, wraz z cennikiem dostępny jest także na płycie CD/DVD oraz w wersji drukowanej – prosimy o kontakt w tej sprawie.

 

NOTA PRAWNA

Niniejszy serwis internetowy www Lampy UV („Serwis”), w tym jego struktura i projekt graficzny, stanowią własność firmy:


PROFESJONALNE SYSTEMY OŚWIETLENIOWE MAXI LIGHT TRADING

ul. Wieruszowska 10, 60-166 POZNAŃ / POLSKA


zwanej dalej „MAXI-LIGHT” oraz podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r., Nr 24, poz. 83, z późniejszymi zmianami).

 • Jakiekolwiek kopiowanie elementów Serwisu, informacji, tekstów, zdjęć, czy też innych elementów graficznych, jak również znaków towarowych zamieszczonych w Serwisie, w celu wykorzystania w całości, części lub w formie zmodyfikowanej w innych serwisach WWW, w publikacjach elektronicznych lub w wersji materialnej, bez uprzedniej pisemnej zgody MAXI-LIGHT jest zabronione.
 • MAXI-LIGHT zastrzega sobie prawo do zmiany oraz poprawiania informacji zawartych w Serwisie w każdym czasie, bez wcześniejszego powiadomienia użytkowników sieci Internet.
 • MAXI-LIGHT nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zawartość stron internetowych nie stanowiących własności MAXI-LIGHT, do których odnośniki (linki) zamieszczane są w niniejszym Serwisie.
 • Wszystkie nazwy handlowe i towarów występujące w niniejszym Serwisie są znakami towarowymi zastrzeżonymi lub nazwami zastrzeżonymi odpowiednich firm odnośnych właścicieli i zostały zamieszczone wyłącznie celem identyfikacji.
 • W Serwisie znajdują się dokumenty, znaki towarowe, oryginalne materiały, a w szczególności teksty, zdjęcia, dźwięki, grafiki, filmy video, które są chronione prawem autorskim. 
Kopiowanie, wprowadzanie zmian, przesyłanie, publiczne odtwarzanie i wszelkie wykorzystywanie treści Serwisu do celów komercyjnych wymaga pisemnej zgody MAXI-LIGHT.
 • Informacje zawarte w Serwisie nie są ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie mogą być podstawą jakichkolwiek roszczeń wobec MAXI-LIGHT.